Akdağmadeni Hava Durumu
/
Son Dakika »
Akdağmadeni > Haberler > Yurt Öğrencilerine Konferans
30 Ekim 2013 Etiketler: , , , , , , ,

Yurt Öğrencilerine Konferans Google

2.400 görüntüleme | 0 Yorum | 30 Ekim 2013

Yurt Öğrencilerine Konferans

Akdağmadeni ilçemizde Bozok Üniversite MYO öğrencilerine yönelik yurt kuralları ve uyum hakkında bilgilendirme konferansı verildi.
Akdağmadeni Kredi Yurtlar Kurumu Salonunda verilen konferansa konuşmacı olarak katılan Akdağmadeni Anadolu Öğretmen Lisesi Rehber Öğretmeni Ünal Gülmez, Ailesinden uzak, yeni arkadaş ortamına adaptasyon olma yönünde öğrencilere önemli bilgilerde bulundu. Gülmez, “ Üniversiteye yeni başlamış öğrencilerin ailelerinden ayrı kalma ve bulundukları çevreye, ortama uyum sağlamaları yönünde bilgilendirdik. Burada ki hedefimiz öğrencilerin uyum sorunu en kısa zamanda atlatmaları konusunda bilgilendirdik” dedi.
Yurt yönetimi eşliğinde verilen adaptasyon ve uyum programının iyi geçtiğini ifade eden Gülmez, “ Anne ve Babalar hiçbir zaman tereddütte kalmasın çocuklarınız emin ellerde” diye konuştu.
Konferans sonrası açıklamalar da bulunan Akdağmadeni Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü Recep Bulut, “ Kurumumuza yeni kayıt yaptıran öğrencilerimizin çevreye uyumunu sağlamak amacıyla yurt kurallarını hatırlatmak ve öğrencilerin psikolojilerine ortak olmak amacıyla uyum programı düzenledik. Program çerçevesinde öğrencilerimizi yurt kuralları ile ilgili bilgilendiriyoruz. Ortak yaşam alanları ile ilgili bilgiler veriyoruz. Genel temizlik kuralları ve birbirleriyle uyum sağlamaları açısından bilgilendik” dedi.
Bulut, Öğrencilerin Yurt kuralları hakkında herhangi bir sorunları olduğunda günün her saatinde ulaşabileceklerini söyledi.
Konferansın ardından öğrencilere çeşitli hediye ve ikramlarda bulunuldu.

« «
» »
30 Ekim 2013
0 Yorum
2.400 görüntüleme
Yorumlar
Herkes Kendi Yaptığı Yorumdan Sorumludur Sitemizin Bu Konuda Mesuliyeti Yoktur.. Ayrıntılar İçin Tıklayın

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Reklam
Giyimde En Çok Tercih Edilen Mağaza
Akdağmadeni Sanal Tur
Akdağmadeni Sanal Tur
Firma Rehberi
akdagmadeni-firma-esnaf-ucretsiz-ekle