/
Son Dakika »
Akdağmadeni > Haberler > Av Komisyonu ve Kararlar

Av Komisyonu ve Kararlar Google

2.403 görüntüleme | 0 Yorum | 11 Ocak 2013

Av Komisyonu ve Kararlar

Akdağmadeni İlçe Av Komisyonu, Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Mühendisi Hasan Tezel başkanlığında toplandı.

Akdağmadeni Kaymakamlık Toplantı Salonunda ki oplantıya, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Ertuğrul Bilgin, İlçe Emniyet Müdürü Sait Oran, İlçe Orman İşletme Müdürü Tahsin Kumbara, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Yusuf Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kasım Gülek Özer, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Yüksel Çalışkan ile İlçe Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Ali Bilgin katıldı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Mühendisi Hasan Tezel, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, yılda bir kere toplanan ilçe av komisyonunun 2013-2014 dönemi av sezonunda avlanacak hayvanların cinsleri ve sayıları ile avlanma tarihlerinin belirlediğini belirterek, “Yabani hayatı engellemeden doğayı en iyi ve doğru şekilde koruyabilmenin yollarını arıyoruz. İlk amacımız doğaya verilen zararın önüne geçebilmektir. Toplantıda, gündeme getirilen konular hakkında gerekli çalışmaları en doğru şekilde yapmak hedefindeyiz” dedi.

Tezel, Akdağmadeni ilçesinde, Akçakışla Örnek Avlağı ve Eynelli Keklik yerleştirme sahasında keklik avının yasaklanmasına karar verildiğini ifade ederek, “İlçe genelinde tilki ve çakal avı da yasaklandı. 24 Ocak 2013 tarihine kadar tavşan ve keklik avı serbest. Bu tarihten sonra ilçe genelinde tüm avlar yasaklanıyor ve av sezonu kapanıyor. Tekrar av sezonu Merkez Av Komisyonu kararınca Ağustos ayında açılacak” diye konuştu.

« «
» »
Etiketler; , , , , ,
11 Ocak 2013
0 Yorum
2.403 görüntüleme
Yorumlar
Herkes Kendi Yaptığı Yorumdan Sorumludur Sitemizin Bu Konuda Mesuliyeti Yoktur.. Ayrıntılar İçin Tıklayın

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.