/
Son Dakika »
Akdağmadeni > Haberler > Doğalgaz Çalışmaları Başlıyor

Doğalgaz Çalışmaları Başlıyor Google

5.242 görüntüleme | 1 Yorum | 20 Ekim 2014

Doğalgaz Çalışmaları Başlıyor

Akdağmadeni ilçemize doğalgaz getirilmesi ve kullanımı için çalışmalara başlanıyor. Bilindiği üzere yerel seçimlerde AKP Belediye Başkanı Suphi Daştan ilçeye doğalgaz getirileceğini belirtmişti. Artık karşılıklı anlaşma, istişare ve işlemler tamamlandı sıra ihalelerin ve iş makinalarının.
Belediye başkanı yaptığı açıklamada BOTAŞ yetkilileri ile yapılan istişare, toplantı ve incelemeler sonucunda ilçe girişine kadar getirilecek olan ana boru hattının güzergahının belirlendiği ve bu güzergahın Sarıkaya, Dayılı Köyü ve Özer Köyü mevkilerinden geçerek Akdağmadeni’ne ulaştırılacağını söyledi.
Tahminen 2016 yılı başlarında doğalgaz kullanılmaya başlanacak.
Ana boru hattın döşenmesi için ihale açılacak ve çalışmalar bu şekilde başlayacak. Ardından ise şehrin içine doğalgaz borularının döşenmesi ve gerekli tesisatların kurulması kalacak bunun içinde ayrı olarak ihale açılacak.
Yapılan ihale ile EPDK Lisansına sahip doğalgaz dağıtımından sorumlu firma Akdağmadeni ilçe merkezine doğalgazı dağıtabilecek.

Doğalgaz kömüre oranla hem daha temiz hemde daha zahmetsiz olmasından dolayı ilçe halkına çok büyük faydalar ve kolaylıklar sağlayacak. İlçemize hayırlı olsun..

« «
» »
Etiketler; , , , , , ,
20 Ekim 2014
1 Yorum
5.242 görüntüleme
Yorumlar
Herkes Kendi Yaptığı Yorumdan Sorumludur Sitemizin Bu Konuda Mesuliyeti Yoktur.. Ayrıntılar İçin Tıklayın

Bu Yazıya 1 Yorum Yapılmış

  • yusufakdağlı (Mart 8, 2015 saat: 15:40)

    çok başarılı ve yararlı bir hizmet olacaktır. katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. inşallah ilçemiz yozgat ilçeleri arasında ilk sıraya oturur.

Yoruma Kapalı.