/
Son Dakika »
Akdağmadeni > Haberler > BBP Genel Başkanı İlçemizdeydi

BBP Genel Başkanı İlçemizdeydi Google

2.506 görüntüleme | 0 Yorum | 24 Mart 2014

BBP Genel Başkanı İlçemizdeydi

Yerel seçime sayılı günler kala partiler seçim çalışmalarını hızlandırmaya başladılar. Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa DESTİCİ Akdağmadeni BBP İlçe Seçim Karargahına ziyaretinde açıklamalarda bulundu. Destici konuşmasında ülke gündemine ilişkin konular üzerinde de durarak twitter yasağına değindi.
Konuşmadan bazı bölümler..
“Yerel bir seçim olmasına rağmen belediye hizmetleri yada yerel hizmetlerle ilgili maalesef sorunlar konuşulmuyor yada öneriler yapılmıyor. Tam tersine genel bir siyaset havasında seçim geçirilmeye çalışılıyor. Biz tabi tüm bunların dışında kalmaya çalışıyoruz Büyük Birlik Partisi olarak. Tabiî ki Ülke gündemini değerlendiriyoruz. Ülke gündemiyle ilgili, dış gündemle ilgili görüşlerimizi söylüyoruz. Ama dediğim gibi önceliğimiz milletimizdir, önceliğimiz ülkemizdir.”
-Bugüne kadar asla şahsi çıkarlarımız ve Parti çıkarları adına siyaset yapmadık…“Şahsi çıkarlarımızı ve parti çıkarlarımızı ülke ve millet çıkarlarının önüne koymadık. Bundan sonra da koymayacağız. Yine oy almak adına belediye almak adına asla milletimize yalan söylemedik, asla milletimizi kandırmadık, asla milletimizi aldatmadık. Bundan sonra da aldatmayacağız Allah’ın izniyle. “
– İktidar gücü ortaya konarak, Devletin imkânlarının yanında maalesef millet üzerinde de önemli bir baskıda yapılıyor diyen Destici Konuşmasına şöyle devam etti:
“Bir tarafta çok büyük imkanlar geniş imkanlar özellikle iktidar partisi devletin bütün imkanlarını kullanıyor. Devletin imkânlarının yanında maalesef millet üzerinde de önemli bir baskıda yapılıyor iktidar gücü ortaya konarak. Bunlar doğru değil, bunlar adil şeyler değil, Dolayısıyla da ben bunlardan uzak durulmasını tavsiye ediyorum. Bunların neticede uzun vade kimseye faydası da olmaz. Burada dediğim gibi ailelerinin rızıklarından keserek siyaset yapan arkadaşlarımız, fedakârlık yapan arkadaşlarımıza ben bir kere daha hem kendi şahsım adına, hem partimiz adına şükranlarımı sunuyorum.Biz onların kavgasına bulaşmadan milletimize ne yapacağımızı söyleyeceğiz. Yerelde ne yapacağımızı söyleyeceğiz. Genelde ne yapacağımızı söyleyeceğiz. Biz yerel yönetimlerde Türkiye’nin en başarılı partisiyiz.Biz 2009 ‘da 20 civarında belediye kazandık. Bunların tamamını nerdeyse iktidar partisinden devraldık. Beş yıl onlar yönetti, beş yıl biz yönettik. Şimdi diyorlar ya belediye iktidarda olmazsa hizmet gelemezmiş. Bende diyorum ki kıyaslayalım. İşte burada Sivas, işte burada Şarkışla, su şehri. Bu civardakilerini söylüyorum. Kıyaslayalım. Sizin belediyelerinizle bizim belediyelerimizi. Daha önce beş yıl siz yönettiniz, beş yıl biz yönettik buraları. Bakın Bir katı demiyorum iki katı demiyorum, üç katından az hizmet yapmışsak ben adaylarımı çekeceğim sizin adaylarınızı destekleyeceğim diyorum hiç birisi yanaşmıyor. Neden? Biz bugüne kadar asla oy için yalan söylemedik. Bundan sonra da yalan söylemeyeceğiz asla Allah2ın izniyle. Öncelikle adalet vaat ediyoruz çünkü adalet her şeyin başı. Bireysel hak ve özgürlüklerin önleri mutlaka açılması gerektiğini ifade eden Destici, “Yasakları kaldıracağız diye Türkiye’ye iktidar oldular. Ama korkularının esiri olup şu anda Twitter’a bile yasak koydular. Yani bunu bir takım gerekçelere dayandırmaya çalışıyorlar ama sayın başbakan bir saat önce Twitter dinlemeyiz hepsini kapatacağız diyor bir saat sonra kapanıyo. Onun için kimse bunun hukuki gerekçesine başka gerekçelerine bakmaz. O, ortadadır net. Başbakan talimat vermiştir ve kapanmıştır. Hukuksuz bir uygulamadır. Hukuki hiçbir dayanağa hiçbir gerekçenin de karşılığı ve geçerliliği yoktur” dedi.

« «
» »
Etiketler; , , , , , , , , ,
24 Mart 2014
0 Yorum
2.506 görüntüleme
Yorumlar
Herkes Kendi Yaptığı Yorumdan Sorumludur Sitemizin Bu Konuda Mesuliyeti Yoktur.. Ayrıntılar İçin Tıklayın

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.