/
Son Dakika »
Akdağmadeni > Haberler > Sondajdan Müjdeli Haber

Sondajdan Müjdeli Haber Google

1.920 görüntüleme | 0 Yorum | 9 Ekim 2012

Sondajdan Müjdeli Haber

Akdağmadeni Belediyesi Seyrantepe Mahallesinde Yaptığı sondaj çalışması sonucunda saniyede 23 litre içme suyuna rastladı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Akdağmadeni ilçe Belediye başkanı Suphi Daştan belediye olarak yaptığımız sondaj çalışmasında ilçemiz Seyrantepe mahallesinde saniyede 23 litre su bulduk.Şu anda bulduğumuz akan su borusu 20 cm olduğundan dolayı su saniyede 23 litre, daha sonra bu çalışmayı genişletip borunun çapını yükseltip yapacağımız araştırmayla saniyede 35-40 litre su bulacağımızı ümit ediyoruz.

Daştan bu suyun Akdağmadeni’ne bir hazine olduğunu ve cenabı Allah’ın bir hediyesidir.Demek ki çalışana Allah veriyormuş.

Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan “Ben Belediye Başkanı olarak geçmiş nesillerde su kuyruklarında bekleyen vatandaşlarımız, tankerlerle su taşıyan vatandaşlarımız vardı, Bu eziyetler halkımıza neden niçin yapıldı anlayamıyorum ve üzülüyorum. Biz belediye olarak gelecek nesillere çalışıyoruz. Belediyemizin su ihtiyacı olmadığı halde çalışma yaptık ve bu çalışmayla belki de Akdağmadeni’nin su ihtiyacını bu kuyudan karşılayacağız. Biz göreve geldiğimiz günden itibaren masrafsız elektiriksiz halkımıza su içiriyoruz ve bu sudan dolayı biriken paralarla da halkımıza hizmet ediyoruz” diye konuştu.

« «
» »
Etiketler; , , ,
9 Ekim 2012
0 Yorum
1.920 görüntüleme
Yorumlar
Herkes Kendi Yaptığı Yorumdan Sorumludur Sitemizin Bu Konuda Mesuliyeti Yoktur.. Ayrıntılar İçin Tıklayın

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.