/
Son Dakika »
Akdağmadeni > Haberler > Tüm Güzelliklere Sahip

Tüm Güzelliklere Sahip Google

3.144 görüntüleme | 0 Yorum | 10 Aralık 2012

Tüm Güzelliklere Sahip

Tarihiyle, Coğrafyasıyla, İklimiyle ve Tüm Doğal Güzellikeriyle Akdağmadeni.

Kıymeti Bilinirse Süratle Gelişebilirlik Potansiyeli Var.

Türkiyenin ilk belediye teşkilatlarından birisi olan Akdağmadeni geçmişte rumlara ev sahipliği yapan bir yerleşim yeriydi ve bu sebepten dolayı bir çok tarihi yapıları barındırıyor. Kiliseler, Tarihi Rum Evleri ve bir çok tarihi rum yapıtları..

Doğal Güzelliği, Ormanları ve İklimi

Akdağmadeninin iklimi bozkırdır fakat dört bi tarafının ormanlarla kaplı olması bu iklimde görülen bir özellik değildir. Kışları soğuk ve yağışlı yazları sıcak ve serin.

Su sıkıntısı yok Oksijeni Bol

Yapılan sondaj çalışmaları ve yağışların etkisindende anlaşılacağı üzere ilçemizde su sıkıntısı yok.

Sıcak Su ve Termal Tesis

Yozgatın nerdeyse tüm ilçelerinde sıcak su var ve bu ilçelerde akdağmadeni’ne çok yakınlar akdağmadeninde neden olmasın?

Belediye Başkanımız Suphi Daştan Müjdeyi vermişti sıcak su konusunda ve ben bu konu üzerinde biraz daha durmak istiyorum.

Akdağmadeni Türkiyenin tam ortasında ve doğu-batı, kuzey-güney yönünde ulaşımlar kolay.Hızlı tren çalışmalarının bitmesiyle ve hızlı trenin hizmet vermesiyle birlikte ulşaım dahada kolaylaşacak. Ankara-Akdağmadeni arası hızlı tren ile yaklaşık olarak 2 saat olacak. Ve Sayın velimizin dediği gibi neden Yozgat ve ilçelerimizde Ankara’nın Kızılcahamamı gibi olmasın neden toplantılar, konferanslar, kamplar Akdağmadeni Termal Tesisinde gerçekleşmesin.

Üniversite

Kasım 2012 de iyi bir haber almıştık Akdağmadeni ne 4 yıllık sağlık meslek yüksek okulu açılacak diye. Akdağmadeni nin gelişmesi için çok büyük fırsat. 2 yıllık üniversitemiz var akdağmadeni bozok myo ve şimdi 4 yıllık üniversitede açılacak. Binlerce öğrenci gelecek ve Akdağmadeni ekonomisine büyük faydalar sağlayacak

Tüm bu olumlu gelişmeler Akdağmadeni lehine ve iyi değerlendirilmeli.

« «
» »
Etiketler; , , , , , , ,
10 Aralık 2012
0 Yorum
3.144 görüntüleme
Yorumlar
Herkes Kendi Yaptığı Yorumdan Sorumludur Sitemizin Bu Konuda Mesuliyeti Yoktur.. Ayrıntılar İçin Tıklayın

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.