/
Son Dakika »
Akdağmadeni > Haberler > Yozgat-Sivas karayolunun bozuk olmasının nedeni

Yozgat-Sivas karayolunun bozuk olmasının nedeni Google

2.631 görüntüleme | 0 Yorum | 13 Ekim 2012

Yozgat-Sivas karayolunun bozuk olmasının nedeni

Sizlerinde bildği gibi akdağmadeni-yozgat karayolu bir türlü düzen tutmadı bölünmüş yol yapıldı asfaltlandı çok geçmedin yollar bozuldu, asfalt söküldü, yeniden asfaltlama çalışmaları başlamıştı. Karayolları 6. Bölge Müdürü Aydın Doğan bunun sebebinin taşocağı olduğunu söyledi.

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı Başkanlığında düzenlenen Yozgat İl Koordinasyon Kurulu Toplantısına katılan Karayolları 6. Bölge Müdürü Aydın Doğan, taşocağı problemlerinden dolayı bu yıl Yozgat’taki yol yapım çalışmalarında istedikleri verimi alamadıklarını söyledi.

Karayolları 6. Bölge Müdürlüğü olarak Yozgat’ta 442 kilometre devlet yolu 603 kilometre il yolu olmak üzere toplam bin 45 kilometre yol ağı bulunduğunu belirten Doğan, “Bu yolların tamamında bakım onarım çalışmalarımız devam etmektedir. Bunun dışında 23 adet projede çalışmalarımız devam ediyor. İşlerimizin toplam proje bedeli 1 milyar 35 milyon TL 2011 yıl sonu itibariyle 444 milyon TL yaklaşık olarak harcandı kalan proje bedelimiz 591 milyon TL’dir. Bu projelerimiz yatırım programında yer alan ödeneği 10 milyon 541 bin TL’dir. Bunun dışında programımızda yer almayıp çalışmalarımızı sürdürdüğümüz projelerimizde mevcut olup bu projelerimize de 15 milyon TL harcadık, bu yıl itibariyle de yaklaşık 30 milyon borcumuzla göz önüne alınırsa 2012 yılında Yozgat ilimizde yaptığımız iş tutarı toplam 65 milyon TL’dir” dedi.

TAŞ OCAĞI SORUNU YOL YAPIMINI ENGELLEDİ

Yozgat il genelinde 427 kilometre satıh kaplama yaptıklarını ifade eden Doğan” Acil eylem planı çerçevesinde Yozgat’ta 388 kilometre bölünmüş yol hedeflenmiş bulunuyor bunun 337 kilometresi tamamlanmış olup geri kalan 51 kilometrelik kısım kaldı. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor.

Delice ayrımından Akdağmadeni ve Karayolları Sivas Bölge Müdürlüğümüz sınırlarına kadar olan 221 Kilometre yolumuzda çalışmalarımız devam ediyor. İkinci kısım diye yer alan Yerköy- Sorgun arası ve dördüncü kısımdaki Saraykent- Akdağmadeni arasındaki yolumuz taş ocaklarındaki problemler nedeniyle istediğimiz çalışmayı yapamadık, maalesef 2012 yılı sezonunu pek iyi tamamlamadık. Taş ocaklarındaki sorunların hala devam ediyor çözülemedi. Biz bütün bunlara rağmen Yerköy Yozgat arasında insanlarımız daha rahat ve mağdur olmamaları için bir miktar çalışma yaptık. Sorgun- Sarıkaya arasındaki çalışmalarda yüklenici firmadan kaynaklanan problemlerimiz vardı. Orada 4 adet ihalemiz vardı maalesef 2 tanesini fesih etmek durumunda kaldık. Geriye kalan işlerimizi yeniden ihale edeceğiz. Ancak şuanda mevcut durumda teknik olarak bir eksiğimiz yok trafikte rahat bir şekilde işliyor” şeklinde konuştu

« «
» »
Etiketler; , , ,
13 Ekim 2012
0 Yorum
2.631 görüntüleme
Yorumlar
Herkes Kendi Yaptığı Yorumdan Sorumludur Sitemizin Bu Konuda Mesuliyeti Yoktur.. Ayrıntılar İçin Tıklayın

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.