/
Son Dakika »
Akdağmadeni > Haberler > 180 Vakit Namaz’a Tablet Bilgisayar

180 Vakit Namaz’a Tablet Bilgisayar Google

2.336 görüntüleme | 0 Yorum | 7 Ocak 2013

180 Vakit Namaz’a Tablet Bilgisayar

Dayılı Köyü Camii İmamı Cebrail Öztürk yaptığı açıklamada “180 vakit camiye gelip namaz kılan çocuklara tablet bilgisayar hediye edeceğini söyledi.”

Öztürk; “çocukların bilgisayar teknolojisi ve internete olan ilgilerini değerlendirmek istediklerini söyleyerek, çocuklara namaz kılma alışkanlığını kazandırmak ve camiye olan sevgilerini artırmak için farklı projeler hazırladıklarını ifade etti.”

Öztürk; Çocuklara Namaz kılma alışkanlığı sağlamak için böyle bir çalışma yaptık her vakitten sonra çocuklarımıza birer kupon veriyoruz. Tablet bilgisayarı almak isteyen 50 öğrencimiz 180 vakti tamamlamak için sabah namazı dahil vakit namazlarının çoğunu camide cemaatle kılıyor. İki ay sonunda 180 kuponu tamamlayan çocuklarımıza tablet bilgisayar dağıtacağız. Bilgisayarlarımızı da köy halkı ile ortaklaşa alacağız. Avrupa’da kalan gurbetçilerimiz var. Onlar da projeye destek olacaklar. Köyden kaç çocuğumuz namaza gelirse gelsin hepsine bilgisayar vereceğiz. Çocukların namaz kılmasına vesile olan ve bilgisayar almayı taahhüt eden eden köylülerimize ve gurbetçilerimize teşekkür ederim.”

« «
» »
Etiketler; , , , , , ,
7 Ocak 2013
0 Yorum
2.336 görüntüleme
Yorumlar
Herkes Kendi Yaptığı Yorumdan Sorumludur Sitemizin Bu Konuda Mesuliyeti Yoktur.. Ayrıntılar İçin Tıklayın

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.