/
Son Dakika »
Akdağmadeni > Haberler > Yatılı Hafızlık Kız Kuran Kursu

Yatılı Hafızlık Kız Kuran Kursu Google

4.419 görüntüleme | 0 Yorum | 7 Ocak 2013

Yatılı Hafızlık Kız Kuran Kursu

Akdağmadeni İlçe Müftülüğün tarafından açılan “Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursunda” bayan hafızlar yetiştirilecek.
Yatılı Kız Kuran Kursu Müftülük binasının üst katında yapılan tadilat ve tamirat çalışmasının bitimiyle Kur’an Kursunu açtıklarını kaydeden İlçe Müftüsü Faruk Latifoğlu, “Şu anda 2 bayan hafız öğretmenimizle birlikte 30 öğrencimiz derslere başladı. Akdağmadeni’nde ilk defa yatılı kız Kur’an Kursu açıldı. Buda bize nasip oldu. Bu yıl 30 öğrenci ile başladık. Önümüzdeki yıllarda öğrenci sayısını arttırmayı planlıyoruz” dedi.

Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursunda öğrencilerin masraflarının müftülük tarafından karşılanacağını kaydeden Müftü Latifoğlu, Yatakhane, yemekhane ve özel sınıfların bulunduğu binada hafız adaylarının gönül rahatlığıyla eğitimlerini sürdürebileceklerini, bu doğrultuda çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

Latifoğlu, Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursunda hayırlı bir nesil yetişmesini arzu ettiklerini sözlerine ekledi.
Akdağmadeni Yatılı Kız Kuran Kursu Açılışına , Belediye Başkanı Suphi Daştan, Belekcehan Belediye Başkanı Şahin Arısoy, Yozgat Müftü Vekili Nasuf Yaylagül, Zonguldak İl Müftüsü Nuh Korkmaz, Aydıncık, Çekerek,Kadışehri Sorgun, Saraykent ve Sarıkaya İlçe Müftüleri ve Personelleri katıldı.

« «
» »
Etiketler; , , , , , , , ,
7 Ocak 2013
0 Yorum
4.419 görüntüleme
Yorumlar
Herkes Kendi Yaptığı Yorumdan Sorumludur Sitemizin Bu Konuda Mesuliyeti Yoktur.. Ayrıntılar İçin Tıklayın

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.